UYGULAMALAR / Epoksi Esaslı Endüstriyel Zemin Kaplama Uygulamaları
 
1. Epoksi Kendinden Yerleşen Kaplama - Self Levelling Epoxy Flooring
Kendinden yayılan Reçine ağırlıklı dolgu oranı düşük kuvarz takviyeli anti-bakteriyel epoksi kaplamadır. Beton zeminler için renkli, yüzeyi düzgün ve pürüzsüz endüstriyel kullanım amaçlı zemin kaplama malzemesidir. Fiziksel ve kimyasal etkilerin yoğun olduğu zeminlerde kullanılır. Mikrop barındırmaz. Kolay temizlenir. Kolay temizlenmekte ve mekanik mukavemeti yüksektir. Kimyasal maddelerin etkisine dayanıklıdır. Bu tür zemin kaplaması daha çok tekstil, gıda, ilaç, üretim tesisleri gibi yerlerde kullanılmaktadır.
Epoksi Self Leveling kaplama aşınmış, çukurlaşmış, zedelenmiş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve pürüzsüz bir hale getiren derzsiz bir zemin kaplama türüdür. Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hızlı, dayanıklı bir şekilde oluşturulabilir. Zemin kaplaması yapıldıktan 6-8 saat sonra üzerinde yürüme için hazır hale gelir. Bu zemin iyileştirme yöntemi ile çalışma, iş süresi aksaklıklarının getireceği kayıpların önüne geçilebilir. Hızlı bir zemin kaplama yöntemidir. Temizlenmesi kolay ve parlak zeminler oluşturulabilir.
Epoksi Self Leveling Kaplama elektrik fabrikaları, makine fabrikaları, gıda üretim tesisleri, ilaç fabrikaları, hastaneler, kimyasal fabrikalar, sigara fabrikaları, tekstil fabrikaları, giyim atölyeleri, mobilya endüstrisi, plastik üretim tesisleri, istasyon ve spor komplekslerinde farklı renk tercihleri ile kullanılabilmektedir.
Özellikleri
- Toz tutmaz, paslanmaz, su geçirmez,
- Sürtünme ve aşınmaya dayanıklı,
- Temizlenmesi kolay,
- Hızlı ve kolay uygulanabilir,
- Bakım ve onarımı kolay ve ucuz,
- Yapışma niteliği yüksek ve esnek,
- Darbeye dayanıklı,
- 2mm - 3mm kalınlıkta olabilmektedir.
2. Epoksi Çok Katmanlı Kaplama - Multilayer Epoxy Flooring
Fabrikalar, alışveriş merkezleri, depolar, istasyonlar, otoparklar gibi yaya ve taşıt trafiğinin yoğun olduğu alanlarda kullanılabilen sağlam ve dayanıklı bir zemin malzemesidir. Toz tutmaz ve kolay temizlenebilmektedir. Kimyasal etkilere karşı dayanıklıdır. Sürtünme ve mekanik etkilere karşı dirençlidir. Desenli, pürüzlü ve yarı mat yüzeyler oluşturulabilir. Kaplanacak zemin yüzeyi kuru ve temiz olmalıdır. Yüzey kaplamaya uygun olması için hafif pürüzlü olmalıdır.
Kirli yüzeyler vakumlu hava ya da ılık su ile temizlenmelidir. Zemin yüzeyi tamamen kuru olmalıdır. Çatlak ve boşluklar uygun yapı kimyasalları ile tamir edilmelidir. Zemin yüzeyi hazır hale geldikten sonra kaplama uygulamasına başlanabilir. Karışım halinde zemine sürme yolu ile uygulanan bu kaplamalar kimyasal reaksiyon ile son halini almaktadır. Alerjik etkiye sahiptir. Uygulama sırasında tüm koruyucu önlemler alınmalıdır. Karışım yeterli kıvama gelene dek karıştırılmaktadır. Daha sonra karışım yüzeyde derz ya da iz bırakmayacak şekilde mala ile sürülerek zemin kaplanmaktadır.
Özellikleri
- Derzsiz ve ek yeri olmadan uygulanabilir,
- Görsel etki yaratılabilir,
- Toz tutmaz, kolay temizlenir,
- Hijyeniktir,
- Aşınma ve darbelere karşı dayanıklıdır,
- Kimyasal etkilere karşı dayanıklıdır,
- 2mm - 3mm kalınlıkta olabilmektedir.
3. Epoksi Kuvars / Koront Harç - Epoxy Mortar
Beton zeminin içine nüfuz ederek zeminle beraber çalışan 7-10 mm kalınlığında yüzeyindeki desen sayesinde kaymayan istenilen Rall renkleriyle renklendirilebilen 3 kompenantlı aşınmayı, fiziksel ve kimyasal tüm etkilere dayanımlı, tozumayan yağ ve asitlerden etkilenmeyen anti bakteriyel istenildiğinde anti statik özelliğine sahip zemin kaplamasıdır. Ağır hizmet trafiğine maruz yüzeylerde kullanılır. Üzerinde poliamid ve lastik tekerlekli araçlar rahatlıkla gezebilir. Kolay temizlenebilen maliyeti düşük Epoxy yüzey kaplamasıdır.
Özellikleri
- Kimyasal Maddelere karşı dayanıklıdır,
- Aşınma direnci yüksektir,
- Uygulanan ortamda hijyen sağlar,
- Renklendirme çeşitleri Rall standart kataloğudur,
- Kolay temizlenebilir,
- Yüzeyindeki özel deseni sayesinde kaymaz.
4. Solventli ve Solventsiz Epoxy Boya Uygulamaları.( Epoxy coating)
Epoxy coating 0,1-0,5 mm kalınlığında, beton zeminin içine nüfuz ederek betonla beraber çalışan eskimeyen ve yaşlanmayan şeffaf epoxy yüzey kaplama malzemesidir.Eski ve yeni beton, karo, mermer, paledyen, mozaik...vb.yüzeylerdeki aşınmayı ve tozumayı engeller.Seyreltilmiş asit ve yağlardan etkilenmeyip uygulandığı yüzeyde aritebakteriyel bir film tabakası oluşturur.Hafif araç ve yaya trafiğine bağlı işletmelerde kullanılır.
Özellikleri
- Kimyasal maddelere karşı dayanıklıdır,
- Penetre olarak yüzeyi sertleştirir,
- Uygulanan ortamda hijyen sağlar,
- Sert camsı görünüş.
 
 
 © 2005 - 2020 , Girişim Boya ve İzolasyon Elemanları San. Tic. Ltd. Şti. / İzmir - Her hakkı saklıdır.
 izmir boya, izmir izolasyon, izmir kartonpiyer, izmir alçıpan
 Dizayn: Güzel Bir Gün